CZERWONY KAPTUREK PO NIEMIECKU

15 czerwca uczniowie klas 4-6  przedstawili swoim kolegom ze szkoły inscenizację znanej wszystkim bajki braci Grimm „Czerwony Kapturek” w wersji niemieckiej, do której przygotowywali się cały rok.

Młodzi artyści uczyli się ról, ćwiczyli dykcję, ruch sceniczny, ale przede wszystkim dobrze się przy tym bawili.

18 czerwca odwiedzili również Przedszkole Gminne w Biesiekierzu i pokazali najmłodszym swój występ, który nagrodzony został gromkimi brawami, bo choć maluchy języka niemieckiego jeszcze nie znają to dobrze się bawiły i wszystko zrozumiały, czego dowodem  był quiz zorganizowany po występie przez aktorów. Na wszystkie pytania najmłodsi widzowie odpowiedzieli bezbłędnie.

Dziękuję naszym młodym i zdolnym aktorom – poliglotom za urozmaicenie szkolnych i przedszkolnych chwil i życzę dalszych inspiracji i sukcesów artystycznych.

Katarzyna Szczepanik