TURNIEJ CZYTELNICZY 2018

27 kwietnia odbyła się IX edycja Turnieju Czytelniczego. W tym roku zadaniem rywalizujących ze sobą klas czwartych była prezentacja wybranego rozdziału książki ,,Mikołajek”.

Wybór ten nie był przypadkowy, gdyż uczniowie realizują obecnie projekt czytelniczy ,,Lekturowy Zawrót Głowy”.

Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko poprawną dykcją, ale przede wszystkim wiarygodnym oddaniem charakterystycznych cech osobowości każdego z bohaterów: tytułowego Mikołajka, Ananiasza, Ludeczki czy Dżodża. Udało się to obu drużynom, dlatego przyznane zostały ex aequo dwa pierwsze miejsca.

Zwariowane przygody Mikołajka i jego kolegów spodobały się nie tylko czwartoklasistom, ale także uczniom klas starszych, dlatego chętnych do przeczytania innych części tej lektury nie brakowało.

Anetta Petin, Katarzyna Grzegrzółka