„LEKTUROWY ZAWRÓT GŁOWY” – DOŁĄCZ DO PACZKI MIKOŁAJKA!

Ponieważ Mikołajek i jego koledzy mieli zawsze mnóstwo pomysłów, nasi uczniowie postanowili wykorzystać niektóre z nich.

26 kwietnia czwartoklasiści używali sekretnego języka na lekcjach… języka polskiego. Kodowali wiadomości od bohaterów opowiadań Goscinnego. Szyfrowali słowa w grach: „Tajny język”, „Fałszywa litera”, „Beczka śmiechu”. Uczniowie wplatali również „słowa-klucze” w rozmowy z rówieśnikami. Wylosowywali bohaterów opowiadań i próbowali dowiedzieć się, kim są. Dużą atrakcją okazały się interaktywne gry dotyczące paczki Mikołajka: „Tajemnicze cienie”, „Świat na opak” czy „Niezapomniane zdjęcie”.

W ramach projektu zorganizowana została także wystawka plakatów, przedstawiających komiczne scenki z lektury.

Jesteśmy przekonane, że czwartoklasiści bez problemu odnaleźliby się wśród kolegów Mikołajka.

Katarzyna Grzegrzółka, Anetta Petin