UCZCZENIE ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem  p. Doroty Mogga przygotowali akademię dla uczczenia rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość zapoczątkowało odśpiewanie hymnu państwowego, po którym Martyna Szeląg jako narrator przypomniała okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Jednocześnie młodzież i nauczyciele mogli obejrzeć krótką  prezentację multimedialną. Tę część uzupełniała recytacja  Pauliny Niemczuk oraz miniinscenizacja  do wiersza Marii Konopnickiej " O panu Tadeuszu Rejtanie"  w wykonaniu Nikoli Szczuki, Martyny Kwiatkowskiej  i Dawida Krajewskiego. W rolę króla , zatwierdzającego Konstytucję 3 maja uroczystą przysięgą , wcielił się  Norbert Bęben.

W kolejnej części uroczystości  uczniowie  naszej szkoły (na podstawie otrzymanych wcześniej od organizatorki materiałów) wykazali się  znajomością treści poszczególnych artykułów naszej pierwszej w historii ustawy zasadniczej oraz umiejętnością rozpoznawania wizerunków głównych reformatorów, uczestników Sejmu Wielkiego, autorów i obrońców Konstytucji 3 maja .

Najlepiej swoją klasę  reprezentowali  Patrycja Kowalska i Bartek Smagieł z IV b oraz Dominik Krakowiak i Maciej Piechota z IIb gimnazjum, którzy wygrali konkurs wiedzy ex aequo. Uczestnicy zabawy w puzzle byli rewelacyjni, rozpoznawali postaci historyczne już po odkryciu dwóch elementów, najlepsza okazała się Kornelia Szczuka z IV a. Akademię kończył krótki film upamiętniający Święto Flagi Państwowej.

Wszystkim uczniom zaangażowanym gratuluję i dziękuję. Podziękowania należą się także paniom: Roksanie Kaczmarek – Cichosz, Alicji Marciniak i Annie Sowie za pomoc w przygotowaniu sali  i wykonaniu dekoracji.

Organizator uroczystości

Dorota Mogga