ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI – NAJWIĘKSZE ŚWIĘTO EKOLOGICZNE

23 kwietnia 2018r. Dzień Ziemi powstał z inicjatywy ONZ w ramach akcji mających na celu zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem środowiska i promowanie działalności proekologicznych.

Dzień Ziemi 2018 przebiegał pod hasłem „Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem”. To z takim hasłem maszerowali dziś ulicami Biesiekierza uczniowie SP w Biesiekierzu, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy „Feniks” oraz nasi najmłodsi uczestnicy – maszerujący raźnym krokiem w pierwszych szeregach – przedszkolacy.

Do akcji, którą zainicjowała p. Małgorzata Domańska wraz ze swoimi podopiecznymi zaproszeni zostali wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu  „Gotowi do pomocy” wraz z opiekunem Roksaną Kaczmarek - Cichosz. W poniedziałek od samego rana zebraliśmy się w Środowiskowym Domu Samopomocy i wszyscy przygotowywaliśmy materiały wykorzystane w pochodzie: chorągiewki z hasłami, plakietki oraz główny transparent. Kiedy już wszystko było gotowe, wyruszyliśmy spotkać się z uczniami SP w Biesiekierzu i przedszkolakami.

Korowód ruszył z terenu szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli: Iwony Długopolskiej, Małgorzaty Rzeszutek, Marzeny Jurkowskiej oraz Żanetty Szybisty z hasłami i sercami pełnymi zapału ruszyli ulicą do Urzędu Gminy. Wolontariusze mieli za zadanie, każdemu napotkanemu mieszkańcowi rozdawać nasze plakietki z napisem „Dzień Ziemi”, tak aby każdy wiedział z jakiego powodu maszerujemy i wykrzykujemy nasze hasła. Przed Urzędem Gminy  przywitał nas ciepło (szczególnie nasze maluszki)  pan Wójt Gminy Andrzej Leśniewicz wraz z panem Sekretarzem Gminy Waldemarem Maniakiem. Dziękowali za naszą akcję, która miała wszystkim przypominać o konieczności ochrony naszej przyrody. Odwiedziliśmy również panie z Gminnej Biblioteki, pracowników OPS-u oraz pracowników pobliskich sklepów spożywczych.

Korowód kolorowych chorągiewek nie miał końca… dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym którzy nas miło witali. Szczególne podziękowania należą się jednak ks. Emilowi Siemaszko, który zadbał o nasze nagłośnienie i ks. proboszczowi za wypożyczenie nam sprzętu nagłaśniającego – bez tego nikt by nas nie słyszał.

To była bardzo udana akcja!!!

Organizatorki
Roksana Kaczmarek – Cichosz