RECYTATORZY NA START!

23 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje do gminnego Turnieju Recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”.

Celem turnieju jest rozwijanie zdolności recytatorskich uczniów, rozbudzanie ich wrażliwości na piękno poezji, upowszechnianie kultury żywego słowa oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych w czasie wystąpień publicznych.

W eliminacjach udział wzięło piętnaścioro uczniów z klas IV-VII. Laureatkami w kategorii „Ptaszki” zostały: I miejsce – Natalia Bałdyga (kl. IVa), II miejsce – Milena Kozak (kl. IVb), III miejsce – Julia Kwiatkowska (kl. V), zaś w kategorii „Ptaki”: Wiktoria Kocińska (kl. VII) i Nikola Szczuka (kl. VII). Jury konkursu przyznało także trzy wyróżnienia – Aleksandrowi Łońskiemu (kl. IVa), Martynie Leśniewskiej (kl. V) i Julii Paszkowskiej (kl. V).

Komisja doceniła zaangażowanie wszystkich recytatorów – otrzymali oni dyplomy i drobne upominki.

Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy za nich kciuki 27 kwietnia!

Katarzyna Grzegrzółka, Anetta Petin