„TAKI JAK JA – WIĘCEJ TOLERANCJI TO MNIEJ AGRESJI”

15 marca, w ramach realizacji programu profilaktycznego KM Policji w Koszalinie „TAKI JAK JA – więcej tolerancji to mniej agresji”, uczniowie klasy VII spotkali się z sierż. Marią Czajkowską.

Celem zajęć było przełamanie stereotypów, przedstawienie negatywnych skutków różnego rodzaju uprzedzeń oraz poszerzenie wiedzy o odpowiedzialności karnej.

Policjanta przeprowadziła z uczniami ćwiczenia, przybliżające sytuację życiową osób niepełnosprawnych i bezdomnych. Uświadomiła młodzieży, że brak tolerancji bardzo często powoduje agresję.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z panią sierżant, by wspólnie kształtować akceptację odmienności i umiejętność funkcjonowania w społeczności lokalnej.

Katarzyna Grzegrzółka