TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W dniach 9 – 13  kwietnia 2018 r. w klasach 0-VII w Szkole Podstawowej w Biesiekierzu odbyło się wiele ciekawych działań w ramach Tygodnia Promocji Zdrowia.

W klasach IV-VII w poniedziałek 9 kwietnia odbył się Konkurs Wiedzy o Sporcie, zorganizowany przez panią Małgorzatę Rzeszutek. Uczniowie z najlepszymi wynikami zostali nagrodzeni sportowymi upominkami: Natalia Bałdyga, Aleksander Łoński Kornelia Szczuka z kl. IVa, Batłomiej Smagieł, Zofia Banaszczyk, Gracjan Sterna z kl. IVb, Michał Matuszak, Paweł Stępień, Adam Kuczyński z kl.V, Mateusz Niedziałek, Iga Sterna, Kacper Buczkowski z kl. VI oraz Mariusz Łowiecki, Dawid Krajewski i Wiktoria Kocińska z kl. VII.  Gratulujemy!

We wtorek odbyła się Olimpiada Promocji Zdrowia, której laureatami zostali: Zuzanna Buczkowska i Natalia Bałdyga z kl. IVa, Natalia Dopierała i Bartłomiej Smagieł z kl. IVb, Martyna Leśniewska i Paweł Stępień z kl. V, Marcel Gemborys i Kacper Buczkowski z kl. VI oraz Paulina Niemczuk i Martyna Kwiatkowska z kl. VII. Gratulacje!

W środę 11 kwietnia każda klasa IV-VII ubrana była w konkretnym kolorze i przygotowała stoisko ze zdrową żywnością: klasa IVa – winogron i sałata, klasa IVb- pomidor i jabłko, klasa V -  ogórek i banan, klasa VI – ananas i marchewka i klasa VII – papryka i pomarańcza. Odbyły się wówczas smaczne degustacje kanapek, sałatek, soków, ciast, babeczek itp. Nie zabrakło pysznej i doskonałej zabawy.

Dzieci z klas 0-III ze szkoły w Parnowie w czwartek 12 kwietnia wzięły udział w apelu z nagrodami, podsumowującym konkurs plastyczny „Dbam o zdrowie”. Wszystkie prace były na temat i dzieci włożyły dużo serca w ich wykonanie. Uczniowie otrzymali od opiekunów Klubu Wiewiórka i SK PCK upominki przypominające o higienie jamy ustnej: magnesy i pasty do zębów. Uczniowie brali też udział w pogadankach z wychowawcami, dotyczącymi zdrowego stylu życia.

W piątek 13 kwietnia 2018 r. na sali gimnastycznej odbył się apel z panią dyrektor, podsumowujący nasz Tydzień Promocji Zdrowia. Dobiegł on końca, ale my żyjmy aktywnie i zdrowo każdego dnia !

Justyna Smagieł, Małgorzata Rzeszutek, Jolanta Kostecka