CIEKAWY TYDZIEŃ, SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

26.03.2018r. Ostatni tydzień przed świętami był dla dzieci z oddziału przedszkolnego był bardzo ciekawy.

W poniedziałek dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej spotkały się ze strażakiem Pawłem i strażaczką Anią. W trakcie tego spotkania przypominaliśmy sobie numery alarmowe i w jaki sposób należy wzywać pomocy. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się jak należy udzielać pierwszej pomocy, poznały kolejne czynności, układanie rannego w pozycji bocznej bezpiecznej lub ustalonej. Na fantomie dzieci ćwiczyły pierwszą pomoc i sztuczne oddychanie. Wspólnie bawiliśmy się w zabawę „Strażacy”. Nauczyliśmy się rymowanki, która przypomina dzieciom, że też mogą pomóc: „nie widzę, nie słyszę, nie czuję karetki potrzebuję „. To było ciekawe spotkanie.