PCK, WIEWIÓRKA i WOLONTARIUSZE W AKCJI !!!

Już od wielu tygodni nasze pomocne dzieci z Klubu Wiewiórka, Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Koła Wolontariatu zbierały żywność dla najuboższych w ramach akcji Kampania Walki z Głodem.

Przedszkolaki z naszego oddziału przedszkolnego w Parnowie i uczniowie z klas I-VII w Parnowie i Biesiekierzu oraz klas gimnazjalnych nazbierali całe stosy produktów długoterminowych, które w dniu 17 października 2017 r. dostarczone zostały do Zarządu Rejonowego PCK w Koszalinie, skąd trafią do najbardziej potrzebujących.

Ponadto opiekunowie Justyna Smagieł, Jolanta Kostecka  i Agnieszka Ziber-Suska w dniu 16 października 2017 r. w Światowy Dzień Walki z Głodem przeprowadziły dla wszystkich dzieci prelekcje i prezentacje nt. głodu w Polsce i na świecie. Nauczycielki dyskutowały też z dziećmi, dlaczego warto pomagać innym i jak codziennie można być dobrym człowiekiem.

Drogie dzieci, nie tylko członkowie SK PCK i Klubu Wiewiórka! Mamy nadzieję, że Wasze szczere serduszka i pomocne dłonie będą zawsze otwarte dla innych !

Justyna Smagieł; Jolanta Kostecka; Agnieszka Ziber-Suska