„MARZYCIELSKA POCZTA”

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów uczniowie klas IVa i IVb postanowili w wyjątkowy sposób kultywować tę piękną tradycję.

Włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”, by na lekcjach języka polskiego napisać listy do ciężko chorych rówieśników.Od 9 do 16 października uczniowie analizowali profile chorych dzieci i samodzielnie redagowali listy, zgodnie z wymogami tej formy wypowiedzi.

17 października czwartoklasiści udali się do Urzędu Pocztowego w Biesiekierzu, gdzie prawidłowo zaadresowali koperty i wysłali korespondencję. Mamy nadzieję, że prace naszych uczniów dodadzą chorym dzieciom siły do walki z chorobą, a ich rodzicom otuchy.

Katarzyna Grzegrzółka, Anetta Petin