O ZAGROŻENIACH W WIRTUALNYM ŚWIECIE

28 września uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach z radcą prawnym Urzędu Gminy w Biesiekierzu – panem Wojciechem Jankowskim.

Celem spotkania była edukacja dzieci w zakresie bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowych technologii.

Uczniowie obejrzeli cykl kreskówek „Owce w Sieci”, odzwierciedlających internetowe zachowania, m.in.: publikację oraz wykorzystywanie zdjęć i nagrań, nawiązywanie tajemniczych znajomości. Kreskówki były wstępem do żywej dyskusji o zagrożeniach w wirtualnym świecie. Prowadzący zajęcia wskazał uczniom, gdzie warto szukać pomocy. Omówił konsekwencje umieszczania nieprawdziwych informacji w Internecie.

Dziękujemy panu radcy za ciekawe i zrozumiałe przybliżenie uczniom zagadnień prawnych dotyczących wykorzystywania nowych technologii.

Katarzyna Grzegrzółka