NIECH JĘZYKI OBCE BĘDĄ NAM CORAZ MNIEJ OBCE !!!

Dzień 26 września jest obchodzony jako Europejski Dzień Języków Obcych. Jest to święto Europy i języków, którymi posługują się Europejczycy. W tym dniu uświadamiamy jak ważna jest znajomość języków obcych.

Z tej okazji, dzień później, czyli 27 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się specjalne zajęcia, podkreślające ich znaczenie i dające porady, jak skutecznie się ich uczyć.  Uczniowie klas IV-VI zmierzyli się również z piosenkami, łamańcami językowymi, palindromami, przysłowiami w językach angielskim, niemieckim, rosyjskim, włoskim, hiszpańskim, francuskim i wielu innych.  Dzieci poznały też sławnych ludzi: piłkarzy, aktorów, piosenkarzy i pisarzy, którzy posługują się wieloma językami obcymi. To wszystko dostarczyło uczniom dużo radości i nowych wiadomości.

Dzieci przygotowały też część artystyczno-rozrywkową, w której zaprezentowały piosenki i wiersze w języku angielskim i niemieckim.

Z okazji dnia europejskiego uczniowie wykonywali też w szkole wspólne projekty-plakaty o krajach naszego kontynentu, zawierające wiele ciekawostek i zwrotów językowych.

Mamy ogromną nadzieję, że święto to było dla wszystkich zachętą do nauki języków obcych.

Justyna Smagieł; Katarzyna Szczepanik