PASOWANIE NA CZYTELNIKA

24 maja 2017r., w obecności Pani Anny Piotrowicz dyrektor naszej szkoły, opiekunem szkolnej biblioteki Pani Anetty Petin, rodziców, nauczycieli i kolegów odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Agnieszka Hryniewicz, dyrektor Gminnej Biblioteki w Biesiekierzu, sprzymierzeniec i przyjaciel naszej szkoły. Aby jednak dzieci mogły dostąpić zaszczytu pasowania wykazać się musiały nie tylko znajomością baśni ale także umiejętnością recytowania wierszy i śpiewania piosenki, układania puzli, a z liter wyrazów. Udowodnić musiały, że potrafią czytać i pisać. Od poprawności wykonania zadań uzależniona była bowiem decyzja Wróżki i Jej pomocników krasnoludków o dopuszczeniu dzieci do pasowania. Tak też się stało. Oprócz życzeń ciekawych wrażeń z przeczytanych książek dzieci otrzymały także upominki od Pani dyrektor Agnieszki Hryniewicz.

Maria Blicharska

 


Szkoła Podstawowa im. kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu; Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.