WYCIECZKA DO KM PSP W KOSZALINIE

17 maja uczniowie klas IIa i IIb udali się do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Dzięki uprzejmości strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 2 dzieci zwiedziły stanowisko kierowania Komendanta Miejskiego, obejrzały pokaz sprzętu pożarniczego, ubrania gazoszczelnego i bojowego, rozwijania linii gaśniczej i zjeżdżania ze ślizgu.

Niespodziankami dla uczniów były możliwość wjechanie w koszu samochodu specjalnego na wysokość kilku metrów oraz lanie wody do celu. Za atrakcje (i salwy śmiechu) bardzo dziękujemy J

Na koniec spotkania dzieci wręczyły strażakom własnoręcznie wykonany album tematyczny oraz wyśpiewały podziękowanie za działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Dziękujemy także panu Pawłowi Kopczyńskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiekierzu za współorganizację wycieczki.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska