KONKURS NA EKOZABAWKĘ ROZSTRZYGNIĘTY

12 maja podsumowany został konkurs ogłoszony przez SK LOP. Jego głównym celem było propagowanie i zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska i uświadomienie czym jest recykling.

Na zajęciach technicznych uczniowie wykonywali zabawkę z materiałów nadających się do ponownego przetwarzania. Inwencja twórcza i zdolności manualne dzieci kolejny raz zaskoczyły organizatorów. Z papieru, tektury, plastikowych pudełek powstały m.in. roboty, wyrzutnie rakietowe, zwierzęta czy cała rodzina Ekoludków. Podsumowanie uzupełniła prelekcja na temat szkodliwego wpływu tworzyw sztucznych na środowisko naturalne i konieczności odpowiedniego segregowania śmieci. Zainteresowanie uczniów pokazało, że młodym ludziom sprawy ekologii nie są obojętne.

SK LOP- Anetta Petin