TRZEŹWOŚCI SONG ŚPIEWA CAŁA GMINA!

Dzień bez Alkoholu to polskie święto obchodzone 1 czerwca – ze względu na szczególną wymowę Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Ponieważ alkohol niszczy zdrowie, więzi rodzinne, towarzyszy przemocy, zwiększa ryzyko wypadku, podjęliśmy działania profilaktyczno-wychowawcze, mające na celu promowanie abstynencji. Przystąpiliśmy do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł 2017” i zorganizowaliśmy akcję „Trzeźwości song śpiewa cała gmina!”

Uczniowie klas I-III i IV-VI pracowali na materiałach profilaktyczno-edukacyjnych „Zachowaj Trzeźwy Umysł – Na Skrzydłach Przyjaźni”.

Starsi uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym „Alkohol – świat zatopionych marzeń”. Uczestniczyli także w imprezie sportowej „Uciekaj przed nałogiem”, podczas której promowali styl życia na sportowo. W takt piosenki „Trzeźwości Song 2017” przeszli w „Marszu Trzeźwości”, docierając do biesiekierskich sklepów. Sprzedawcom, posiadającym koncesję na sprzedaż napojów alkoholowych, wręczyli ulotki „Tu się sprawdza dorosłość”.

Laureaci konkursu plastycznego (I miejsce ex aequo: Iga Sterna, Marcel Gemborys; II miejsce ex aequo: Wiktoria Kaczorowska, Wiktoria Pichlińska; III miejsce: Adam Kuczyński; wyróżnienie: Michalina Fira), meczu piłki nożnej (klasa VI), turnieju warcabowego (Wiktoria Kocińska, Mariusz Łowiecki) oraz pozostali uczniowie klas IV-VI otrzymali dyplomy i upominki.

Serdecznie dziękujemy Pełnomocnikowi ds. realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych – p. dyr. Mariuszowi Sydorukowi – za sfinansowanie nagród.

Katarzyna Grzegrzółka, Małgorzata Rzeszutek