EKSPERCI PRAW DZIECKA-PACJENTA

W ramach projektu „Akademia NFZ” i obchodów Europejskiego Dnia Praw Pacjenta podsumowaliśmy wiedzę uczniów klas drugich na temat zachowań prozdrowotnych.

20 kwietnia dzieci wzięły udział w konkursie czytelniczym, sprawdzającym znajomość książki Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko”. Warto wspomnieć, że opowieść o szpitalnych poczynaniach tytułowych bohaterów uczniowie poznawali m.in. dzięki uprzejmości pielęgniarki – p. Zofii Balcerek i lekarza – p. Dariusza Jakóbczaka.

21 kwietnia tytuł „Eksperta praw dziecka-pacjenta” otrzymały wszystkie dzieci biorące udział w konkursie.

Gratulujemy i cieszymy się, że nasi uczniowie wiedzą, w jaki sposób powinni być leczeni i jak traktowani.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska