Spotkanie z Bartoszem Ciechanowiczem

6 kwietnia uczniowie kl. IV- VI  wzięli udział w bardzo ciekawym spotkaniu autorskim z p. Bartoszem Ciechanowiczem- nauczycielem aikido oraz entuzjastą i propagatorem kultury Japonii.

Nasza młodzież miała niezwykłą okazję poznać zasady sztuki walki aikido, a także zostały jej przybliżone cenne i uniwersalne wartości jakimi kierują się osoby związane z tym sportem. Pan Bartosz szczegółowo opisał swój strój, a także opowiedział o swojej przygodzie z aikido, która zaczęła się, kiedy miał 16 lat. Zaprezentował również swoje dwie książki opisujące tą ciekawą dyscyplinę sportu. W spotkaniu uczestniczyli również p. Ireneusz Hryniewicz i Aleksandra Hryniewicz, którzy od wielu lat trenują pod okiem naszego gościa. Uczniowie zadawali wiele ciekawych pytań, a niektórzy już zadeklarowali chęć zapisania się na zajęcia do Pomorskiej Akademii Aikido w Koszalinie.

Agnieszka Ławrynowicz