Niezwykła lekcja wychowawcza w klasie VI

31 marca uczniowie klasy szóstej mieli nietypową lekcję wychowawczą, która została przeprowadzona w świetlicy wiejskiej w Biesiekierzu. Głównym jej celem było poprawienie atmosfery w klasie i integracja zespołu.

Zajęcia poprowadziła pani dyrektor Biblioteki Publicznej w Biesiekierzu- Agnieszka Hryniewicz. Podczas spotkania odbyły się liczne gry i zabawy, podczas których mogliśmy lepiej się poznać, wyrazić swoje opinie na różne sprawy, nie tylko związane ze szkołą. Wszyscy świetnie się bawiliśmy i poczuliśmy, że łączy nas bardzo wiele. Przekonaliśmy się, że wspólna, zgodna współpraca ma fundamentalne znaczenie w  pokonywaniu trudności jakie napotykamy na swojej drodze. Ważne jest  to, aby traktować siebie z szacunkiem i zrozumieniem. Ostatnim zadaniem było wyrażenie swoich odczuć dotyczących atmosfery w klasie. Każdy uczestnik napisał na kartce co lubi w swojej klasie, a co by zmienił. Na kolejnych zajęciach będziemy próbowali znaleźć konkretne rozwiązania, które pozwolą nam czuć się ze sobą dobrze i poprawią nasze relacje.  Na zakończenie tej nietypowej lekcji wychowawczej każdy uczestnik otrzymał przepyszną babeczkę i udekorował ją zgodnie ze swoim nastrojem. Warto zaznaczyć, że wszystkie były kolorowe i radosne.

Wychowawca klasy

Agnieszka Ławrynowicz