PROMOCJA ZDROWIA

Jak, co roku, na początku kwietnia w Szkole Podstawowej w Biesiekierzu odbył się  Tydzień Promocji Zdrowia. 3 kwietnia 2017 r. Szkolne Koło PCK zrealizowało szereg ciekawych zadań.

Każda klasa: IV, V i VI ubrana była w konkretnym kolorze: żółtym, czerwonym i pomarańczowym i przygotowała stoisko z plakatami i zdrową żywnością: marchewka, jabłko, banan, ogórek, pomidor, pomarańcza. Smaczne degustacje, a przy tym doskonała zabawa przy wyciskaniu soku były dla dzieci okazją do polubienia owoców i warzyw w różnych postaciach. Poza tym na lekcjach wychowania fizycznego odbyło się wiele ćwiczeń, na lekcjach przyrody i techniki - zajęć o zdrowiu, a każda wychowawczyni przeprowadziła w klasach pogadanki poruszające tematykę promocji zdrowia: odżywianie, ruch, szkodliwość nałogów, higiena osobista i emocje. Życzymy naszym uczniom zdrowego stylu życia w każdym dniu !

Justyna Smagieł - opiekun SK PCK