MŁODZI MAJSTERKOWICZE

7 marca drugoklasiści uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Majsterkowo” zorganizowanych przez sklep Castorama w Koszalinie. Celem zajęć było rozbudzenie w dzieciach pasji do majsterkowania, rozwinięcie umiejętności manualnych oraz poszerzenie wiedzy i świadomości ekologicznej.

Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Czy wiesz, jak powstaje deska?”, poznali ciekawostki o drewnie, rozmawiali o ochronie środowiska.

Następnie, pod okiem specjalistów, samodzielnie wykonali sosnowe pociągi. Własna praca sprawiła dzieciom wiele satysfakcji. Podczas majsterkowania drugoklasiści dowiedzieli się także, jak na co dzień wykorzystywać drewniane przedmioty.

Na koniec warsztatów kierownik sklepu oprowadził uczniów po wybranych działach, zapoznając z asortymentem i odpowiadając na liczne pytania dzieci.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Castoramy w Koszalinie za kreatywne zajęcia, wspaniałą zabawę oraz dyplomy potwierdzające udział w projekcie, drewniane zabawki i firmowe upominki.

Zwieńczeniem wycieczki do Koszalina był pobyt uczniów w McDonald’s.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska