BEZPIECZNI NA LODZIE

16 stycznia, w ramach projektu „Młody Strażak”, druh Paweł Kopczyński przeprowadził w klasach IIa i IIb zajęcia na temat zagrożeń związanych z przebywaniem na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Uczniowie dowiedzieli się, że należy korzystać tylko ze zorganizowanych i nadzorowanych lodowisk. Nie wolno urządzać ślizgawek na jeziorach, rzekach, stawach wcześniej nie sprawdzonych. Najmłodsi poznali także szczególnie niebezpieczne zimą miejsca – w pobliżu ujść rzek, kanałów, ujęć wody, mostów.

Dzieci obejrzały również film z akcji ratunkowej strażaków na cienkim i kruchym lodzie. Utrwaliły zasady zachowania w przypadku załamania się lodu oraz numery alarmowe.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska