KOLEŻEŃSKIE SPOTKANIE W SALI BIORÓŻNORODNOŚCI

8 grudnia gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy I,II i III ze Szkoły Podstawowej w Świeminie. Spotkanie i zabawy odbyły się w pięknej sali bioróżnorodności i dotyczyły środowiska przyrodniczego, a w szczególności rozpoznawania tropów i śladów zwierząt.

Porozmawialiśmy o ochronie przyrody, biodegradacji, zagraliśmy w "koło fortuny", były też filmiki przyrodnicze o tropach i śladach zwierząt leśnych z przerywnikami zabaw ruchowych. Następnie dzieci miały za zadanie wykonać  pracę plastyczną, która polegała na wycięciu elementów w kształtach figur geometrycznych i ułożeniu z nich sylwet zwierząt  według wzoru lub własnego pomysłu.

Dzieci sprytnie sobie z zadaniem poradziły i wykazały się dużą pomysłowością i starannością. Gratulacje dla wszystkich. Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i wszystkim się podobało.
Na zakończenie był poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców i wychowawczynie.

Magdalena Sowa, Maria Blicharska