EDUKACJA EKONOMICZNA NAJMŁODSZYCH

2 grudnia uczniów klasy IIb odwiedziły uczennice gimnazjum wraz z opiekunem – panią Agnieszką Kolanowską. W ramach innowacji „Młody Obywatel” i programu „Ekonomia na co dzień” gimnazjalistki przeprowadziły ćwiczenia związane z ekonomią oraz zadania dotyczące importu i eksportu towarów.

Dziewczęta zapoznały drugoklasistów z fragmentami książki „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela” Grzegorza Kasdepke. Pomogły także utrwalić dzieciom flagi krajów eksportujących i importujących mandarynki i jabłka.

Dziękujemy uczennicom klasy Ib i pani Agnieszce za praktyczne wprowadzenie najmłodszych w świat ekonomii oraz za drobne upominki.

Katarzyna Grzegrzółka