PIERWSZOKLASIŚCI W PROGRAMIE „BEZPIECZNE ŻYCIE”

22 listopada. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy pierwszej realizują program „Bezpieczne Życie”.

Program jest efektem współpracy Państwowej Straży Pożarnej i Szwedzkiej Ligi Obrony Cywilnej. Skupia się na zjawiskach, które, według statystyk, są najczęstszymi przyczynami nieszczęśliwych wypadków wśród najmłodszych.
W miesiącach wrzesień-listopad dzieci uczestniczyły w pierwszej części programu – kursie „Bezpieczny Dom”. Pierwszoklasiści pracowali z zeszytami ćwiczeń, których bohaterowie – rozważna kotka Kicia i lekkomyślny pies Rufi – pomagali w ciekawy sposób przyswoić zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Uczniowie dowiedzieli się m.in.: jak zapobiegać nieszczęśliwym wypadkom w domu, co może stanowić zagrożenie, jak udzielać pomocy.

22 listopada, na zakończenie pierwszej części programu, dzieci otrzymały dyplomy ukończenia kursu.

Katarzyna Grzegrzółka