ZNAMY ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

W miesiącach maj - czerwiec 2016 r. nasza szkoła realizowała program Bezpieczeństwo w ruchu drogowym przy współpracy z PZU Koszalin.

Dla klas I-III zorganizowane zostało spotkanie z panem policjantem z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP w Koszalinie nadkom. Robertem Faryniarzem nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zachowania wobec obcych ludzi i zwierząt oraz bezpiecznych wakacji.

Dzieci wzięły też udział w konkursie plastycznym i wiedzy Jesteśmy bezpieczni na drodze, za które zostały nagrodzone dyplomami i upominkami. W konkursie plastycznym wyróżnieni zostali: Mateusz Sadłowski z oddziału przedszkolnego, Dominik Smagieł z kl. I a i Kornel Gemborys z kl. I b. Wiedzą z zakresu bezpieczeństwa najlepiej wykazali się Aleksander Łoński z kl. II a, Gracjan Sterna z kl. II b i Michał Krajewski z kl. III.

W dniu 21 czerwca 2016 r. nastąpiło podsumowanie programu w klasach 0-III w Parnowie. Dzieci wzięły udział w konkursach wiedzy, quizach oraz obejrzały prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa na drodze i bezpiecznych wakacji.

Klasy IV-VI miały również podobną prelekcję z panem policjantem nadkom. Robertem Faryniarzem, który rozszerzył ją o tematy niebezpieczeństw Internetu, e-papierosa i innych używek, a także konsekwencji przestępstw nieletnich.

Nasi uczniowie z klas IV i V byli na wycieczce i zajęciach w Miasteczku Rowerowym ZORD w Koszalinie, gdzie doskonalili jazdę na rowerze.

Dzieci z klas IV-VI wzięły udział w zajęciach z wykorzystaniem gier Prawo jazdy rowerowe i Bezpieczna podróż, śpiewały piosenki, obejrzały prezentacje i filmy edukacyjne nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Uczniowie wzięli też udział w konkursie Bezpieczna droga do szkoły, który polegał na samodzielnym ułożeniu krzyżówki i pytań do hasła-tytułu tego konkursu. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu 23 czerwca 2016 r. Zwyciężczyniami zostały I m. Wiktoria Kocińska, II m. Nikola Szczuka i III m. Kaja Rzeszutek z kl. V.

Zakupione zostały również ciekawe materiały edukacyjne, demonstracyjne, gry i plansze jako wyposażenie naszej szkoły dla klas 0-VI, które są i będą wykorzystywane na zajęciach po to, aby uświadomić dzieciom jakie są zagrożenia i niebezpieczeństwa na drogach.

Nasi uczniowie już wiedzą, jak bezpiecznie i rozważnie zachowywać się na drodze i podczas wakacji !!!

Koordynatorzy programu:
Justyna Smagieł