SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI

16 czerwca uczniowie klas pierwszych wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiekierzu.

Nasi Goście zaprezentowali dzieciom przedmioty znajdujące się w wyposażeniu jednostki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, z czego składa się strój bojowy strażaka oraz dowiedzieć się, jaką rolę odgrywają jego poszczególne elementy.

Strażacy zwrócili szczególną uwagę na zasadność wzywania służb ratowniczych. Przypomnieli o najważniejszych numerach alarmowych, dzięki czemu uczniowie utrwalili sobie wiadomości zdobyte na zajęciach lekcyjnych. Dzieci dowiedziały się, że poza akcjami gaszenia pożarów, strażacy jeżdżą także do wypadków samochodowych i pomagają poszkodowanym.

Strażacy w krótkim instruktażu przedstawili również, jak udzielać pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym. Pierwszaki chętnie przejmowały rolę ratowników, dzielnie ćwicząc na fantomie.

Jesteśmy bardzo wdzięczne Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biesiekierzu: p. Annie Just i p. Pawłowi Kopczyńskiemu za poświęcony czas oraz cenne rady dotyczące zasad bezpieczeństwa.

Iwona Sobczyńska, Katarzyna Grzegrzółka