Szkolne Koło Caritas w Koszalinie

7 czerwca 2016 dziesięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę na spotkaniu wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie.

Spotkanie było okazją do głębszego doświadczenia jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz dobrym momentem na poznanie koleżanek i kolegów z innych szkół z terenu całej diecezji.

Spotkanie to było wielkim wydarzeniem, podczas którego mogliśmy zobaczyć, ile faktycznie jest osób, pomagającym bliźniemu każdego dnia.

Na ratuszowym placu zebrało się ponad 1300 wolontariuszy, których powitał Dyrektor Caritas oraz Prezydent Miasta Koszalina. Swoje słowo skierował do młodych także biskup Edward Dajczak.

Następnie została przeprowadzona akcja Wypuść Dobro, polegającą na wypuszczeniu balonów z dobrymi uczynkami, po czym udaliśmy się długim korowodem do kościoła p.w. Ducha Świętego, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie o chrzcie Mieszka I. Nasi uczniowie udzielili również wywiadu dla Radia Plus, w którym opowiadali o działalności naszego koła.

Po uroczystej Mszy Świętej udaliśmy się na poczęstunek i chwilę odpoczynku przed koncertem, który zakończył naszą pielgrzymkę.

Link do galerii na ekoszalin.pl: http://ekoszalin.pl/index.php/galeria/4786-Wolontariusze-pielgrzymowali#

Opiekun SKC
Joanna Lessnau