ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA

Dnia 31 maja obchodzone jest corocznie w naszej szkole Święto bez papierosa. W tym roku skupiliśmy się przede wszystkim na zajęciach dotyczących szkodliwości e-papierosa, stanowiącego zagrożenie dla zdrowia.

Dzieci z klas IV-VI dowiedziały się też o uzależnieniu od nikotyny, zawartej we wszystkich papierosach oraz o biernym paleniu i jego skutkach. Uczniowie zapoznani zostali też z wiadomościami i materiałami przekazanymi ze Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Koszalinie, dotyczącymi problemu palenia papierosów. Zwrócona została uwaga dzieci na prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, bez używek.

Justyna Smagieł
Opiekun SK PCK