Uśmiechy i niespodzianki

Pierwszy czerwca jest zawsze w naszej szkole dniem niezwykłym, podczas którego zajęcia edukacyjne przybierają formę radosnej zabawy. Tak też było i tym razem.

Klasy Ia oraz trzecia od samego rana wybrały się na spacer do Mini Zoo w Parnowie. Dzień rozpoczęliśmy od śniadania w namiocie, a następnie poszliśmy za przewodnikiem oglądać i karmić żyjące tam zwierzęta. Dzieci z zaciekawieniem słuchały pani przewodniczki i zadawały jej liczne pytania. Największe wrażenie robiły na uczniach informacje o zwierzętach ocalonych od śmierci dzięki dobremu sercu i trosce obecnych właścicieli posiadłości. Wycieczka ta uwrażliwiła dzieci na losy zwierząt i uświadomiła, iż stworzenia te są od nas zależne.

Po powrocie do szkoły zastała nas kolejna niespodzianka. Odwiedził nas niezwykły gość z Włoch. Miał na imię Claudio i przybył, aby w święto dzieci podarować im sporą dawkę zabawy. Dzieci nie miały problemu ze zrozumieniem gościa, gdyż język śmiechu jest uniwersalny. Claudio poczęstował także wszystkich słodkimi upominkami.. Na zakończenie spotkania rysowaliśmy w grupach portret naszego gościa. Dzieci bardzo się zaangażowały w ten artystyczny projekt, dzięki czemu powstały piękne prace plastyczne. Kolejnym punktem programu były wspólne zabawy z chustą animacyjną.

Z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom życzymy tyle uśmiechu i wspaniałej zabawy, ile my doświadczyliśmy tego dnia.

Dziękujemy Pani Anicie Zielony Sokalskiej za gościnę w Mini ZOO w Parnowie.

I. Sobczyńska, J. Lessnau