MALI - WIELCY ODKRYWCY

30 maja 2016 roku uczniowie klas Ia, Ib i III udali się na wycieczkę do Koszalina.

W Centrum Kultury 105 dzieci obejrzały interaktywne przedstawienie Wielki Odkrywca. Główny bohater spektaklu - chory chłopiec Ryś - nie pozwolił im się nudzić. Dzięki wyobraźni uczniowie wyruszyli z bohaterem we wspaniałą podróż przez morza, góry, a nawet w kosmos! Przemierzając różne światy, dzieci spotkały ciekawe postaci, które wyzwoliły w nich ducha przygody.

Na efekty nie musieliśmy długo czekać! Wyruszyliśmy na spacer Staromiejską Trasą Turystyczną, poznając okolicę i architekturę. Nasi mali odkrywcy zobaczyli neogotycki budynek Poczty Głównej, nowoczesną bryłę Filharmonii Koszalińskiej oraz Amfiteatr z zadaszeniem symbolizującym tęczę.

Podczas spaceru po Parku Książąt Pomorskich spotkaliśmy dziennikarkę Radia Koszalin, której uczniowie klasy III chętnie udzielili wywiadu. Dzieci kompetentnie odpowiadały na pytania dotyczące zdrowego trybu życia, czym wprawiły w podziw panią dziennikarkę. W tym czasie pierwszoklasiści oglądali galerię murali w parkowym tunelu. Malowidła przedstawiały różne zakątki Koszalina.

Nie zabrakło także czasu na dobrą zabawę na placu oraz pyszne lody - dla ochłody, bo pogoda rozpieściła wszystkich!

K. Grzegrzółka, J. Lessnau, I. Sobczyńska