Szkolne Koło Caritas w akcji

W kwietniu i maju 2016 roku członkowie SKC brali udział w charytatywnej akcji Zakręć się dla darłowskiego Hospicjum, którego Organizatorem był Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz Hospicjum CARITAS im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie.

Patronat honorowy objął JE ks. biskup Edward Dajczak, Ordynariusz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz ksiądz Krzysztof Sendecki, Dyrektor Hospicjum Caritas w Darłowie.

Celem akcji było zainteresowanie dzieci i młodzieży sprawami charytatywnymi diecezjalnej Caritas, działalnością Hospicjum Caritas w Darłowie, a także budowaniem postaw dobroczynności. Akcja polegała na zbieraniu plastikowych zakrętek, które następnie zostaną odsprzedane. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie Hospicjum Caritas w Darłowie w jego codziennym funkcjonowaniu. Do akcji przyłączyło się wielu uczniów naszej szkoły, zarówno tych najmłodszych jak i tych starszych, za co wszystkim serdecznie dziękujemy! Za wsparcie i pomoc dziękujemy także paniom: Justynie Smagieł i Jolancie Kosteckiej.

Opiekun SKC
Joanna Lessnau