Apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W środę - 4 maja, w naszej szkole odbył się apel z okazji 225. rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Uczniowie kl. IV i V przedstawili krótki zarys historyczny sytuacji Polski w XVIII w., która była bardzo trudna i niebezpieczna.

Uczniowie zwrócili uwagę, że jedyną szansą na utrzymanie suwerenności naszego państwa, było uchwalenie Konstytucji, w której zawarto szereg nowoczesnych i postępowych reform. Niestety chęć utrzymania status quo przez część szlachty, doprowadziła do upadku Polski i jej zniknięcia na 123 lata.

Pamiętajmy, że historia potrzebna jest nam wszystkim, bo wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość.

Agnieszka Ławrynowicz