WIWAT MAJ, TRZECI MAJ!

W dniu 29 kwietnia 2016 klasa trzecia zaprezentowała uroczysty apel z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja upamiętniającego uchwalenie Polskiej Konstytucji, która była pierwszą w Europie, a drugą na świecie.

Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić dzieciom rolę i znaczenie takich słów jak OJCZYZNA I PATRIOTYZM. Daje też możliwość przybliżenia kilku faktów z historii Polski. Trzecioklasiści przygotowali montaż słowno-muzyczny w którym zaprezentowali historię Konstytucji, recytowali wiersze opiewające piękno naszego kraju i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej, m. in. Mazurek Trzeciego Maja. Na zakończenie apelu cała społeczność szkolna odśpiewała uroczyście nasz hymn państwowy - Mazurek Dąbrowskiego. Nie zabrakło także odświętnych strojów, symboli narodowych oraz portretów twórców konstytucji.

Joanna Lessnau