WYCIECZKA DO MUZEUM WODY W KOSZALINIE

Dnia 27 kwietnia klasy drugie wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wody w Koszalinie.

Muzeum znajduje się w chronionym terenie koszalińskiego ujęcia wody, w stuletnim budynku dawnej filtrowi, gdzie wystawione są pamiątki dokumentujące historię i rozwój wodociągów w mieście. Wśród ciekawych eksponatów jest np. fragment drewnianej rury wodociągowej z 1726 roku, która stanowiła element XVIII wiecznego systemu wodociągowego starego miasta Koszalina. Dzięki pani Monice Nieckarz - przewodniczce muzeum uczniowie dowiedzieli się czym zajmują się koszalińskie wodociągi, a czym oczyszczalnia ścieków, poznali historię wodociągów Koszalina oraz skąd bierze się woda w naszych mieszkaniach. Nasi uczniowie podczas zajęć wykazali się dużą wiedzą na temat wody i jej oczyszczania. Podczas zajęć mogli zobaczyć i dotknąć zgromadzone w muzeum eksponaty - menzurki do badania czystości wody, wodomierze, hydranty. Dzięki wizycie w muzeum poszerzyli swoją wiedzę na temat ekologii oraz kształtowali kulturę zachowania się w miejscach publicznych. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta na dworcu PKP w Koszalinie, gdzie uczniowie wykorzystywali zdobytą wiedzę w praktyce. Odczytywali rozkłady przyjazdów i odjazdów pociągów, wskazania zegara, numery peronów oraz odsłuchiwali informacji na temat odjazdów pociągów ze stacji Koszalin.

Wycieczkę zaliczamy do udanych i już z niecierpliwością czekamy na następny wyjazd.

Jolanta Kostecka
Magdalena Sowa