POSADZILIŚMY ŻYWOTNIKI!

Niedawno klasy 0-III obchodziły Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych. Wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Budzenie wśród dzieci współodpowiedzialności za stan środowiska, zwłaszcza najbliższego, oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody dało początek pomysłowi zasadzenia drzewek na terenie naszej szkoły. W dniu 26 kwietnia 2016 roku gościliśmy w naszej szkole w Parnowie Pana Adama Matuszaka, właściciela firmy SAJA, dzięki któremu najmłodsi uczniowie mogli w praktyce nauczyć się, jak sadzi się tuje i jakie narzędzia są do tego potrzebne. Pan Adam podarował nam 12 iglaków i pomógł je nam posadzić. Będziemy o nie dbać i obserwować ich wzrost wspominając dzień nasadzenia.

Serdecznie dziękujemy panu Adamowi Matuszakowi za poświęcony nam czas i podarowane drzewka.

Joanna Lessnau