Spotkanie w bibliotece

W piątek - 22 kwietnia uczniowie klasy IV uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przygotowanej przez bibliotekę w Biesiekierzu na temat obchodów świąt: 1 maja, 2 maja i Uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Dzieci zostały zapoznane z książkami popularnonaukowymi dotyczącymi tych zagadnień. Pani Renia zaprezentowała zebranym krótkie filmy edukacyjne o poszczególnych obchodach. Kolejnym etapem naszego spotkania było wykonanie polskiej flagi. W celu poszerzenia wiedzy historycznej naszych uczniów oraz z okazji wtorkowych obchodów 73. ROCZNICY POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM obejrzeliśmy wspólnie film pt. Nie było żadnej nadziei. Głównym przesłaniem filmu jest oddanie hołdu bojownikom oraz ludności cywilnej biorącym udział w powstaniu w getcie warszawskim w 1943 roku. Projekcja filmu poprzedzona była krótkim wprowadzeniem, a po filmie był czas na krótką refleksję.

Agnieszka Ławrynowicz