OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI

22 kwietnia miliony ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości czy wieku. Święto jest wspaniałą okazją, by zwrócić uwagę na globalne problemy Ziemi i wskazać możliwości ich rozwiązania.

Ponieważ najmłodszym uczniom naszej szkoły losy Ziemi nie są obojętne, 21 kwietnia obchodziliśmy Jej święto. Impreza miała na celu propagowanie postaw proekologicznych wśród dzieci, rozwijanie ich wrażliwości na piękno przyrody oraz podniesienie ich świadomości ekologicznej.

Każda klasa przygotowała z tej okazji program artystyczny o ochronie środowiska. Piosenka w wykonaniu uczniów klas pierwszych oraz wierszyki dzieci z oddziału przedszkolnego rozpoczęły występy. Następnie obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu dzieci z klas drugich pt. Ścieżka pod górkę. Występy zakończyli uczniowie klasy trzeciej, którzy prezentacją multimedialną przypomnieli podstawowe zasady dbania o nasza planetę. Każda klasa otrzymała od Matki Ziemi taki kodeks. Finałem występu była melorecytacja utworu Nasz Eko-Rap wspólnego autorstwa klasy.

Po zmianie scenografii nadszedł czas na wyczekiwany pokaz mody ekologicznej. Uczestnicy konkursu Eko-Trendy promowali nowy styl, prezentując kreatywne pomysły na wykorzystanie surowców wtórnych i innych naturalnych materiałów. Konkurs wzbudził wiele emocji. Warto zaznaczyć, że z każdym rokiem technika wykonania strojów jest coraz bardziej zaawansowana. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę rzeczową, a zwycięzcami zostali:

• Hanna Szeląg z klasy Ia,
  • Wiktoria Chudzyńska z klasy Ib,
  • Michał Matuszak z klasy III.

Fundusze na zakup nagród pozyskaliśmy ze sprzedaży babeczek upieczonych przez wychowawczynie. Dziękujemy Rodzicom za wsparcie naszej akcji.

Pamiętajmy: NA OCHONIE ŚRODOWISKA NASZE ZDROWIE ZYSKA!

Wychowawczynie klas 0-III