SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO

Dnia 13 kwietnia w naszych klasach drugich było smacznie, zdrowo, a co najważniejsze witaminkowo !!! W tym dniu odwiedzili nas na zajęciach nasi koledzy z klas II ze Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach.

W trakcie zajęć uczniowie zostali podzieleni na grupy w których musieli wykazać się dobrą współpracą oraz zgodnym współdziałaniem w zespole. Uczniowie zmagali się z działaniami matematycznymi, rebusami oraz zagadkami o tematyce zdrowotnej z którymi poradzili sobie wzorowo. W dalszej części zajęć uczniowie wysłuchali opowiadania pt. Dwa Królestwa - królestwo Zdrowolandia i Słabolandia, wykonali pracę plastyczną pt. Spacer wyobraźni oraz wzięli udział w zabawach ruchowych. Podsumowaniem zajęć było przygotowanie przez obie klasy zdrowej potrawy - kolorowych szaszłyków. Z uśmiechem na twarzy pracowali i patyczki zapełniali. Kiedy wszystkie owoce zostały już wykorzystane uczniowie uprzątnęli swoje miejsca pracy. Ukoronowaniem wspólnego spotkania była prawdziwa uczta, czyli zjedzenie owocowej pyszności.

Celem zajęć było między innymi uświadomienie dzieciom potrzeby prawidłowego i zdrowego odżywiania się oraz aktywności fizycznej, zachęcenie dzieci do spożywania owoców, wpajanie zasad higieny oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej.

Tego dnia w klasach II było pysznie, zdrowo i bardzo mocno witaminkowo.

Magdalena Sowa
Jolanta Kostecka