DZIEŃ ZIEMI W MADAGASKARZE

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Dzień Ziemi (22 kwietnia). Z tej okazji pierwszoklasiści wybrali się na zajęcia edukacyjne do Madagaskaru w Koszalinie.

Dzieci dowiedziały się, gdzie leży tajemnicza wyspa Madagaskar i jak przygotować się do wyprawy na nią. Zobaczyły, jak wyglądają, gdzie mieszkają i czym na co dzień zajmują się mieszkańcy Afryki.

Uczniowie poznali również nieznane im oblicze recyklingu. Na Madagaskarze bowiem pojęcie recykling wpisane jest w codzienne życie Malgaszy. Pierwszaki zobaczyły oryginalne kapelusze, torby i zabawki uplecione z rafii. Obejrzały instrumenty zrobione z bambusa, tykwy i kokosa. Przymierzyły czapki z puszek i sandały z opon. Pobawiły się pająkami z kapsli.

Podczas zajęć nie zabrakło także czasu na tematyczne konkursy, tańce w rytmie malgaskich melodii oraz zabawę na plaży.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska