ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU ZAJĘCIA INTEGRACYJNE

W dniu 1 kwietnia klasa II B wzięła udział w zajęciach integracyjnych w Szkole Podstawowej Mały Książę w Koszalinie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Autyzm to złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych. Uczniowie naszej szkoły podczas spotkania poznali trudności z jakimi muszą każdego dnia mierzyć się ich rówieśnicy. Przeprowadzone zostały wspólne zajęcia plastyczne, podczas których samodzielnie wykonywali znikający piasek z mąki i wody, oraz zajęcia z języka angielskiego. Podsumowaniem spotkania był poczęstunek, który składał się z produktów niezawierających cukru oraz glutenu i okazało się, ze taki rodzaj posiłku również smakuje bardzo dobrze, choć nie zawiera uwielbianego przez wszystkich cukru a przy tym jest zdrowe. Celem tego typu zajęć było budowanie wśród dzieci świadomości na temat autyzmu oraz uwrażliwienie na odmienność osób z tą chorobą.

Dziękujemy nauczycielom i dyrektorowi Szkoły Podstawowej Mały Książę za zaproszenie i zorganizowanie wspólnych zajęć i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Magdalena Sowa