OTWARCIE IZBY BIORÓŻNORODNOŚCI

21 marca 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste otwarcie Izby Bioróżnorodności, pięknie i bogato wyposażonej klasy lekcyjnej do nauki przyrody i ekologii.

W uroczystości udział wzięło wielu zaproszonych gości: Wójt Gminy Biesiekierz - p.Andrzej Leśniewicz, przewodniczący Rady Gminy - p.Marek Płaza, koordynator projektu z ramienia ZMiGDP - p.Agnieszka Pyrzyńska-Gorzkiewicz, dyrektor Biblioteki Gminnej - p.Agnieszka Hryniewicz, dyrektor SP w Świeminie - p.Renata Mankiewicz, przedstawiciel Gminnego Przedszkola - p.Irena Tarnowska, kierownik Gminnych Służb Technicznych i Komunalnych - p.Jan Rodak, komendant OSP-p.Roman Gadomski, radni: p.Małgorzata Jabłońska-Bauer i p.Jan Wypych, sołtysi: p.Agnieszka Borzęcka - Kotłowo, p.Izabela Jóźwiak - Cieszyn, p.Eugenia Grajper - członek Rady Sołeckiej w Parnowie, przewodnicząca Rady Rodziców - p.Małgorzata Kuczyńska. Obecni byli także uczniowie klas O-III , nauczyciele oraz pracownicy obsługi.

Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała dyrektor szkoły, p.Anna Piotrowicz, a następnie oddała głos dzieciom, którzy przygotowali i pragnęli pokazać zebranym program artystyczny pt. Naprawdę wielki problem.

Po części artystycznej i krótkich wystąpieniach p. dyrektor Anny Piotrowicz, P. Agnieszki Pyrzyńskiej- Gorzkiewicz, Wójta Gminy Biesiekierz p. Andrzeja Leśniewicza oraz przewodniczącego Rady Gminy p. Marka Płazy nastąpiło oficjalne otwarcie Izby Bioróżnorodności. W akcie otwarcia czynny udział wzięli także uczniowie klasy IIb oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Kuczyńska.

Izba powstała w ramach projektu Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie Dorzecza Parsęty poprzez edukację dzieci i młodzieży, którego beneficjentem jest Związek Miast i Gmin Dorzecza Parsęty. Koszt utworzenia Izby to 75 000zł brutto. Sala bioróżnorodności ma uatrakcyjnić odbiór wiedzy przez uczniów, a także ułatwić nauczycielom prowadzenie zajęć ze względu na bogatą bazę: duża tablica multimedialna z regulowaną wysokością zintegrowana z rzutnikiem, laptop oraz pomoce dydaktyczne - koło fortuny, pieczątki, tablice ruchome, piękne, drewniane stoły z motywami przyrodniczymi, których wykonawcą była firma PULS-ART z Połczyna Zdroju.

Pani dyrektor, Anna Piotrowicz zaprosiła do korzystania z Izby także uczniów zaprzyjaźnionych szkół oraz instytucji.

Maria Blicharska
Magdalena Sowa