WIELKANOCNE ZWYCZAJE I TRADYCJE

Wraz ze zwiastunami wiosny pierwszoklasiści kolorowo wystroili swoje sale. Przyozdobili je gaikami, bukietami z bazi i pierwszych wiosennych kwiatów. Pod czujnym okiem dzieci pięknie wyrosły rzeżucha i owies. I tylko czasem tu i ówdzie skakały niesforne zające Smile.

Świąteczny nastrój powoli udzielił się wszystkim. 23 marca postanowiliśmy wspólnie przypomnieć sobie zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą (np.: śniadanie wielkanocne, pisanki, Święconka, śmigus-dyngus, palma wielkanocna). Dzieci z radością wykonały pisanki ze styropianu i cekinów - będą śliczną ozdobą świątecznych stołów. Na koniec obdarowaliśmy się drobnymi upominkami i życzyliśmy sobie szczęśliwych Świąt Wielkiej Nocy, z wiosną w sercu i za oknem.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska