BEZPIECZNI W INTERNECIE

W bieżącym roku szkolnym po raz drugi włączyliśmy się w obchody Dni Bezpiecznego Internetu. Wszystkie przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów realizowaliśmy przez miesiąc marzec. Akcją zostały objęte dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III.

Dzieci z zerówki uczestniczyły w zajęciach, podczas których dowiedziały się wielu ciekawostek na temat komputera i Internetu. Poznały Necia - małego robota, który oprowadził najmłodszych po zakątkach Sieci. Dzieci zostały również zapoznane z zasadami bezpiecznego surfowania po stronach internetowych.

Wychowawcy klas I-III przeprowadzili z uczniami interaktywne zajęcia na temat bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania nowych technologii. Nie zabrakło też pogadanek o roli użytkowników Internetu w budowaniu przyjaznego świata wirtualnego.

Mamy nadzieję, że poprzez organizację szkolnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa uczniów, każdy z nich zrozumiał, że ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Internecie i w jaki sposób z niego korzysta.

Zachęcamy dzieci i ich opiekunów do odwiedzania bezpiecznych stron internetowych, m.in.:

www.necio.pl
www.sieciaki.pl