OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA WODY

Światowy Dzień Wody jest międzynarodowym wydarzeniem, obchodzonym corocznie 22 marca. Ideą święta jest zwrócenie uwagi na znaczenie czystej wody (co dziesiąty człowiek na świecie nie ma do niej dostępu).

Pierwszoklasiści wzięli czynny udział w obchodach tego dnia.

Dzieci wykonały plakaty promujące Światowy Dzień Wody.

Następnie obejrzały prezentację multimedialną na temat życiodajnej substancji. Dowiedziały się między innymi, że bez wody nie ma mowy o produkcji żywności, właściwej higienie i rozwoju, a także edukacji (tysiące dzieci, zamiast chodzić do szkoły, zajmuje się zdobywaniem wody dla swoich rodzin). Poznały również źródła zanieczyszczeń wody.

Potem uczniowie wzięli udział w zabawach badawczych. Największą popularnością cieszyły się konkurencje: Piłeczkowe tańce i Dryfujące łódki.

Dzieci obejrzały także animację na temat obiegu wody w przyrodzie, zasobów wodnych na świecie oraz średniego zużycia wody przez mieszkańców naszej planety. Następnie wskazywały na globusie obszary niedoboru i nadmiaru wody.

Na koniec pierwszaki przypomniały, jakie jest znaczenie wody dla organizmu człowieka i przystąpiły do degustacji – oczywiście na zdrowie!

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska