XIV REGIONALNY KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

XIV edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej obyła się 11 marca 2016r. w Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

Celem wydarzenia było rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów, stymulowanie różnych form aktywności twórczej, przybliżanie kultury państw anglojęzycznych, kształcenie wśród uczestników konkursu umiejętności tworzenia i umiejętności zaprezentowania się przez dzieci uzdolnione muzycznie i językowo oraz motywowanie do dalszej edukacji.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Koszalina oraz Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

W imprezie wzięło udział 28 dzieci z różnych szkół z Koszalina, Będzina, Szczecinka, Świdwina, Kołobrzegu, Kurowa, Polanowa i Biesiekierza. Dzieci oceniane były przez profesjonalne jury: dziennikarza Radia Koszalin, nauczycielkę śpiewu oraz native speaker’a.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Aleksandra Hryniewicz i Krzysztof Janczak z kl. VI oraz Nikola Szczuka z kl. V. Wszyscy wypadli na scenie śpiewająco. Miło mi poinformować, że Krzysztof Janczak zdobył wyróżnienie ujmując jury swoim wykonaniem, a także swoją witalnością Wink

Drogie dzieci, życzę Wam kolejnych sukcesów, satysfakcji i radości z nauki języka angielskiego i ... śpiewajcie dalej, bo muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów (Pitagoras).

Justyna Smagieł