XXVI ZIMOWY RAJD PIESZY "SZLAKIEM NADMORSKIM"

Uczniowie naszej szkoły kolejny już raz wyruszyli na rajdowe ścieżki. W dniu 27 lutego 2016 r. odbył się rajd szlakiem nadmorskim.

Zbiórka uczestników odbyła się pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego w Koszalinie. Tam uczestnicy złożyli kwiaty pod jego pomnikiem. Następnie autobusami udaliśmy się do Łaz, skąd nastąpił wymarsz do Dąbek. Trasa rajdu wynosiła 13 km. Szliśmy plażą, a potem mierzeją między Jeziorem Bukowo a Morzem Bałtyckim. Po wyczerpującej przeprawie, wszystkim smakowała gorąca zupka oraz ciasta, upieczone przez gospodarzy Szkoły Podstawowej w Dąbkach. Dla młodszych dzieci zorganizowany został konkurs plastyczny, w którym dzieci przedstawiły najpiękniejsze miejsca wędrówki, jakie zapamiętały. I miejsce w konkursie zajęła Martyna Leśniewska z kl. III, a III miejsce Kacper Trojanowski z kl. II a. Starsze dzieci bawiły się na Sali gimnastycznej.

Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy nam towarzyszyli i zapraszamy na kolejne wędrówki. To był długi rajd, ale już wszyscy myślimy o następnym.

Jolanta Kostecka
Justyna Smagieł