Dzień bez Opakowań Foliowych

28.01.2016r. obchodziliśmy Dzień bez Opakowań Foliowych. To inicjatywa, która zrodziła się kilka lat temu ze względów pro-ekologicznych. W tym roku obchodziliśmy go bardzo hucznie.

Zostaliśmy zaproszeni wraz z pozostałymi szkołami podstawowymi przez opiekunów SK LOP działającego na terenie naszego gminnego gimnazjum do wspólnej zabawy. SK LOP działające na terenie szkoły podstawowej też miało swój wkład w przebieg imprezy, to my byliśmy głównym gwoździem programu w konkursie na Eko-ciuch. Nasi uczniowie z klas IV- VI przygotowali stroje ekologiczne, które bardzo twórczo zostały wykonane i oryginalnie zaprezentowane.

W jury zasiedli szanowni goście - Pani Renata Mankiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Świeminie, Pan Marek Wawrzacz - dyrektor Szkoły Podstawowej w Starych Bielicach, Pani Anna Piotrowicz - dyrektor Szkoły Podstawowej w Biesiekierzu, Pani Agnieszka Hryniewicz- dyrektor Biblioteki Gminnej w Biesiekierzu i współorganizator imprezy. Piątym jurorem była Pani Aneta Chmielewska- Szymańska - dyrektor Gimnazjum w Biesiekierzu.

W pierwszej części imprezy uczestniczyli przedstawiciele klas szóstych, którzy sprawdzali swoją zdobytą wiedzę z zakresu ekologii. Naszą szkołę dzielnie reprezentowali: Aleksandra Hryniewicz, Olaf Orlikowski oraz Dominik Krakowiak. Zadania jakie zostały przygotowane dla uczestników dotyczyły segregowania śmieci, znajomością terminów i symboli ekologicznych, parków narodowych oraz racjonalnego wykorzystania wody i prądu w gospodarstwach domowych. Wszyscy świetnie bawili się odgadując znaki ukryte pod puzzlami czy konstruując Eko-ludzika z otrzymanych materiałów wtórnych.

W drugiej części zaprezentowali się uczniowie klas IV –VI ze swoimi Eko-ciuchami. Uczestnicy wcielili się w role modeli i modelek. Stroje naszych uczniów wzbudziły ogromny aplauz publiczności. Jury oceniało pomysł, wykonanie i sposób zaprezentowania stroju. Szczególnie wyróżniła się tu Kwiatkowska Martyna uczennica klasy V, która zdobyła pierwsze miejsce. Swoim strojem zachwyciła nie tylko publiczności ale i jury. W tej zabawie nie było przegranych. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.

Dziękujemy Pani Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz Agnieszce Hryniewicz, naszemu przyjacielowi szkoły, za wsparcie i pomoc w organizacji naszego przedsięwzięcia.

SK LOP
Roksana Kaczmarek-Cichosz