Szlachetne serca pomagają potrzebującym

Członkowie Szkolnego Koła PCK już od 8 grudnia zbierali żywność: cukier, mąkę, makarony, słodycze, olej, a także puzzle i zabawki dla najuboższych z naszej gminy.

Uczniowie klas IV-VI doskonale zrozumieli hasło tegorocznej zbiórki: "Pomóż przekazując swój dar!" i licznie włączyli się do akcji. A przedświąteczny czas oczekiwania dodatkowo temu sprzyjał...

Także nasi najmłodsi uczniowie przyłączyli się do pomocy potrzebującym. Akcja odbyła się pod hasłem Wszyscy mamy szlachetne serca i przeprowadziło ją Szkolne Koło Caritas. Dzieci z wszystkich klas oraz zerówki z pewnością udowodniły, iż mają szlachetne serca przynosząc dary, które niejednokrotnie same ledwo dźwigały: cukier, mąka, makaron, orzechy, czekolada to składniki na świąteczny uśmiech.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiarowane rzeczy! Dary przekazane zostały poprzez księdza proboszcza naszej parafii dla najuboższych z gminy Biesiekierz.

Justyna Smagieł i Joanna Lessnau